support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 26 16 4 6 52
2 DOR 26 13 8 5 47
3 EXC 26 13 7 6 46
4 ADO 26 13 7 6 46
5 CAM 26 14 3 9 45
6 DBO 26 12 6 8 42
7 GRA 26 11 7 8 40
8 TEL 26 10 8 8 38
9 RJC 26 10 7 9 37
10 HEL 25 10 6 9 36
11 EMM 25 10 5 10 35
12 EIN 26 10 5 11 35
13 MVV 26 8 9 9 33
14 JAZ 25 8 6 11 30
15 JAJ 25 7 6 12 27
16 TOP 26 6 9 11 27
17 VVV 25 7 5 13 26
18 JPS 25 6 3 16 21
19 JUT 24 2 8 14 14
20 VIT 26 7 7 12 1
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
Haaglanden Voetbal

Datum plaatsing: 16-02-2025 19:49:00

Divisie 1 o21: ADO Den Haag boekt verdiende overwinning


Na een tweetal onnodige nederlagen en een gelijkspel was het in de vierde wedstrijd van de voorjaarscompetitie eindelijk raak voor ADO Den Haag o21. SC Cambuur, toch de koploper, werd met een 3-1 nederlaag terug naar Leeuwarden gezonden.


tekst: Glenn Duijzer    


In de basis aan Haagse zijde was er weer eens een basisplaats ingeruimd voor doelman Hugo Wentges en de voor o21 debuterende Dano Lourens. Na weken van stilstand mocht Wentges ook direct in het eerste kwartier aan de bak. Een inzet van Sybrand Veldhuis tikte de Haagse doelman naast. Het schot van Daan Visser plukte Wentges uit de lucht en toen Yoram van der Veen buiten bereik van Wentges op het doel schoot, was daar de paal die redding bracht. Dat was allemaal in de eerste twaalf minuten.


In deze fase waren de bezoekers de bovenliggende partij. Het duurde een minuut of twintig voordat de thuisploeg het heft in handen nam. Na een mooie actie van Jaynilson Geoffery aan de linkerkant was het Lourens die zijn schot geblokt zag worden door doelman Brett Minnema. Maikey Houwaart was er snel bij om de rebound in te schieten, zijn inzet verdween echter aan de voor ADO Den Haag verkeerde kant van de paal. Het ging ineens snel met de Haagse kansen, want nog zestig seconden later lag de bal in het Friese net. Issac Dijkhuizen stoomde aan de rechterkant op en gaf een harde voorzet voor het doel. Verdediger Buddy Vogelzang zag zijn verdedigende actie in het eigen doel belanden en bracht daarmee de thuisploeg onbedoeld op 1-0.


Enkele minuten later was het wederom een goede actie van de thuisploeg over de rechterkant, waarbij Dijkhuizen met een strakke pass door Illajh de Ruiter werd weggestuurd. Zijn voorzet werd ditmaal door een verdediger wel weggewerkt, maar de bal eindigde in de voeten van Lourens die zich geen moment bedacht en direct op het doel schoot. Zijn inzet ging net over. Pas in de laatste minuut voor de rust wisten de bezoekers weer een aanvallende actie te creëren. De voorzet van Van der Veen bereikte de volledig vrijstaande Bram Marsman. In plaats van simpel tussen de palen te schieten, schoot hij hard in het zijnet.



Aanspeelpunt
De tweede helft begon hetzelfde als de eerste, met een dominanter SC Cambuur. Dat resulteerde na 53 minuten dan ook in de gelijkmaker. Van der Veen mocht via rechts oplopen en via Marsman kwam de bal in de doelmond. Daar Iwan Henstra er als eerste bij om de bal achter Hugo Wentges te schieten: 1-1. Nog geen drie minuten later stonden de jonge ooievaars alweer op voorsprong. Een lange bal vanuit de Haagse verdediging op Houwaart, die één-op-één stond, werd door de balvaste spits netjes op de inlopende Dijkhuizen geplaatst, die op zijn beurt de bal via de paal binnenschoot: 2-1. Houwaart, die de afgelopen twee wedstrijden wist te scoren, was tegen Cambuur vooral nuttig als aanspeelpunt. De spits wist de bal goed bij zich te houden tot de aansluiting er was. Dat gebeurde na meer dan een uur spelen wederom. Ditmaal was de opgekomen Lourens de ontvanger van de bal en hij schoot snoeihard in het dak van het doel: 3-1.


Bij dit moment had Houwaart ook voor eigen succes kunnen gaan, maar zag hij dat Lourens er veel beter voor stond. De laatste actie was voor de bezoekers, die in het Haagse Kwartiertje tijdens een scrimmage ineens invaller Marcel Schaapman voor Wentges zag verschijnen. De Haagse doelman toonde zijn klasse door de bal via zijn been te pareren. Het was een zeer vermakelijke wedstrijd waarbij beide ploegen voor het scoren van doelpunten speelden. Scheidsrechter Andy Wolf, met de mooie initialen van A.D.O. Wolf, was hier mede verantwoordelijk voor. Soms een kaart, maar het merendeel loste hij pratend op. In de extra tijd van de wedstrijd probeerden beide ploegen nog de score verder uit te breiden.


Volgende week is ADO Den Haag o21 vrij en speelt het een oefenwedstrijd tegen Willem II o21. De aftrap op Sportpark Prinsenhoeve is al om 12.00 uur.



Opstelling ADO Den Haag o21:
Hugo Wentges, Illajh de Ruiter (58. Ersi Bode), Sky Heesen, Devyn Payne, Sinan Özen, Joey Brandt (71. Keanu Does), Kaj van Houwelingen, Issac Dijkhuizen, Jaynilson Geoffery (58. Daniel Lopes Varela), Maikey Houwaart, Dano Lourens.